Juicy Salif – citrus squeezer

62.00

Philippe Starck

Juicy Salif – odšťavovač citrusov je s najväčšou pravdepodobnosťou jeden z najznámejších designových objektov 20. storočia. Viac 

Nie je na sklade

Kúpite tu: 🛒 albatrosmedia.sk - martinus.sk 

Katalógové číslo: JuicySalif001 Kategórie: , Značky: , , , ,
 

Popis


Philippe Starck navštívil v roku 1988 jednu z reštaurácií, kde vymyslel dnes už ikonický odšťavovač Juicy Salif s veľmi futuristickým tvarom pripomínajúce skôr mimozemskú loď. Všetko si v nákresoch poznamenal na papierové prestieranie a v roku 1990 značka Alessi začala vyrábať legendu, jednoduchý, veľmi praktický aj použiteľný nástroj, pomocník do kuchyne a v podstate aj umelecký objekt.


A truly iconic object and symbol not only of Philippe Starck but of Alessi itself, this citrus squeezer – as revolutionary as it is surprisingly functional – was sketched in its essentials by Starck during a holiday by the sea in Italy, on a pizzeria napkin.

THE DESIGNER

Philippe Starck

Born in Paris in 1949, he is one of the most original and creative designers of our time. He has obtained many important acknowledgements such as the Grand Prix National de la Création industrielle and the Honor Award of the American Institute of Architects, he considers himself as “a Japanese architect, an American art director, a German industrial designer, a French artistic director, an Italian furniture designer”.

The Secret History Of: Philippe Starck’s lemon squeezer

Ďalšie informácie

Autor

Dodávateľ

Rok vydania